Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal Kimlik Çalışması

Doğru adımlar ve doğru tasarımlar kurumsal bir işletmenin yükselişini sağlar.

Kurumsal kimlik, firmaların, kurumların ya da markaların kendi imajını temsil eden kavramlar bütünüdür. Tüm bu imaj, kurumsal kimliğe sahip olmak isteyen oluşumların hem şirket içerisinde hem de dışında olan duruşu ve davranışı ile alakalı olmalıdır.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Süreci

Kurumsal kimlik oluşturma adımlarının ilki elbette uygun tasarımları yaptırmaktır. Firmalar öncelikli olarak nasıl bir tarz istediklerine, nasıl tasarımları beğenebileceklerine kabaca karar vermeli ve bunu tasarımlarıyla ilgilenen kişilere aktarmalıdırlar. İkinci adım bu tasarımlara sadık kalınması adımıdır. Zamanla bu tasarımlar hem firma içi hem de dışında benimseneceği için sık sık değiştirilmemesi tanınırlık açısından çok önemlidir. Sonrasında artık onaylanmış olan tasarımlar esas alınarak gerekli olan logolar, bannerlar, antetli kağıtlar, kartvizitler gibi araçlar hazırlanır; firma içinde ve dışında artık bunlar kullanılmaya başlanabilir.
Kurumsal kimlik tasarımlarınızın piyasa içerisinde fark yaratabilmesi çok önemlidir. Böylelikle diğer firmalardan çok daha kolay bir şekilde ayrılabilir, farklı görünümünüz ile akıllarda kalabilirsiniz. Tüm bu işlemleri profesyonel ekibimiz ile yaptırabilir. Farkı bizimle yaşayabilirsiniz.
Kurumsal Kimlik Çalışması